DOK doet goed levert 1250 euro op

Dwingeloo / Diever - De eerste editie van de benefietavond DOK doet goed was vrijdag bijzonder en succesvol. De avond leverde maar liefst 1250 euro op voor het goede doel: een project waarbij kinderen in Westerveld die nu niet sporten, de mogelijkheid krijgen om een passende sport te vinden.

In samenwerking met Hotel Wesseling/Grand Café de Brink organiseerde volleybalvereniging DOK uit Dwingeloo en Diever de eerste editie van het benefietdiner ‘DOK doet goed’.

De gasten kregen een avond voorgeschoteld met lekker eten, leuke muziek en een wonderlijke act van illusionist Henk Arnoldus. Leden van DOK hadden het eten gekookt en namen ook de bediening voor hun rekening. Annemarie en Mark Bergmans van Hotel Wesseling zijn erg enthousiast over de actie. ‘We zijn als hoofdsponsor nauw betrokken bij de volleybalvereniging. En dan is het heel leuk als we op deze manier samen een mooie avond kunnen organiseren voor het goede doel. Met ruim 110 gasten, kunnen we zeker spreken van een groot succes.’

Alle kinderen laten sporten

Tijdens de avond maakte fysiotherapeut Monique Uneken bekend dat de opbrengst naar een nieuw goed doel in Westerveld gaat. ‘In onze gemeente zijn er nog teveel kinderen die niet sporten, omdat ze geen passende sport kunnen vinden. Het ene kind is handiger dan het andere, dit kan op zowel fysiek, mentaal, communicatief als op sociaal vlak zijn. Voor kinderen die hierdoor gehinderd worden in het vinden van een sport, willen we de mogelijkheid bieden om toch wekelijks met plezier een uur lekker te kunnen bewegen. Juist voor deze kinderen is dat heel belangrijk. Daarom gaan we samen met de volleybalvereniging en de gemeente regelen dat deze kinderen ook kunnen sporten.’

Het geld dat door de gasten bijeen werd gebracht, wordt bijvoorbeeld gebruikt om speciale materialen aan te schaffen. Zo legt Riëtte Fledderus van volleybalvereniging DOK uit: ‘Tijdens de volleybaltrainingen die wij willen organiseren voor deze groep kinderen is het handig om geen harde ballen te gebruiken, maar juist een zachtere variant. Die kunnen we straks aanschaffen door het geld dat we tijdens de benefietavond hebben opgehaald.’

Project opstarten

De komende maanden worden gebruikt om het project op te starten. ‘Binnenkort overleggen we met andere sportverenigingen in Dwingeloo en Diever of zij samen met ons een mooi sportaanbod voor deze kinderen willen opzetten. Want ieder kind moet kunnen sporten in onze gemeente’, aldus Monique Uneken.

Speciale dank gaat uit naar de sponsoren die deze avond mogelijk hebben gemaakt: Installatiebedrijf Dick Sjabbens, Hotel Wesseling/Grand Café De Brink, Maatschap Joling, Keurslager Henk Jan Drenth, Anders Bloemstyling, Staalvol en Ensio Grafisch Bureau. De organisatie is van plan om volgend jaar een tweede editie te organiseren van ‘DOK doet goed’.